Lista aktualności i nadchodzących wydarzeń Lista aktualności i nadchodzących wydarzeń

W poszukiwaniu choinek

W sobotnie przedpołudnie 19 grudnia dzieci z placówki opiekuńczej w Dużej Cerkwicy przyjechały po choinki prosto z lasu do Nadleśnictwa Lutówko. Od kilku lat jest to nasza bożonarodzeniowa atrakcja.

Mieszkańcy Domu dla Dzieci w Małej Cerkwicy wraz z wychowawcami i leśniczym Dawidem Kroplewskim, wyruszyli na poszukiwanie drzewek. Dzieci, które nie będą mogły spędzić świątecznego czasu w rodzinnym gronie, z dużym entuzjazmem podchodzą do tworzenia bożonarodzeniowego klimatu w swoim zastępczym domu. Mimo mglistej pogody humory w lesie dopisywały.  Dodatkowo wyjazd w teren i spotkanie z leśnikiem było okazją do poznania pracy leśniczego. Dzieci mogły zobaczyć „najlepsze z najlepszych” drzew w naszym lesie – tzw. drzewa mateczne, których nasiona dają początek kolejnym pokoleniom lasu. Następnie zorganizowaliśmy „wigilię dla leśnych zwierząt” – w specjalnie przygotowanym miejscu wspólnie zostawiliśmy trochę buraków, kukurydzy i soli dla leśnych mieszkańców.

Spotkanie zakończyło się ogniskiem z posiłkiem i ciepłą herbatą. Oprócz choinek na pożegnanie mali goście otrzymali drobne upominki. Uśmiech i radość na twarzach dzieci po dniu pełnym wrażeń to zapowiedź tego, że zapewne za rok spotkamy się ponownie.