Lista aktualności i nadchodzących wydarzeń Lista aktualności i nadchodzących wydarzeń

Rosną razem

Rodzice dzieci z Sępólna Krajeńskiego oraz Zalesia posadzili dla swoich dzieci 150 dębów w ramach akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Leśnicy z Lutówka dostarczyli sadzonki oraz służyli fachową pomocą podczas pracy.

W sobotnie popołudnie 12 października rodzice dzieci ze Żłobka i Klubu Dziecięcego w Centrum Małego Dziecka i Rodziny w Sępólnie Krajeńskim oraz Przedszkola w Zalesiu wybrali się na spacer, by aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Pretekstem do spotkania było sadzenie drzew wspólnie ze swoimi pociechami w ramach akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Założeniem inicjatywy jest posadzenie drzewka przez rodziców, którym w danym roku narodziło się dziecko, jednak ze względu na propozycję rodziców swoje drzewka otrzymało również starsze rodzeństwo.

Byliśmy zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem akcją – w sumie wzięło w niej udział blisko 400 osób. Jednocześnie bardzo się cieszymy, że tylu jest chętnych do posadzenia „swojego” drzewka. Dostarczyliśmy rodzicom sadzonki z naszej szkółki w Doręgowicach, przeprowadziliśmy instruktaż dla każdej grupy oraz pomagaliśmy podczas sadzenia. Każde drzewko zostało opalikowane, zabezpieczone siatką oraz opatrzone tabliczką z imieniem dziecka. 

Mamy nadzieję, że taka inicjatywa wzbudzi wśród zainteresowanych relację z wybranym drzewem, a co za tym idzie zainteresowanie otaczającym nas środowiskiem. Dzieci i rodzice będą mogli opiekować się posadzony dębem, a także obserwować, jak rośnie wspólnie z ich dziećmi. Na następną edycję akcji umówiliśmy się już na wiosnę – sadzonki na naszej szkółce już czekają na kolejne pokolenie nowonarodzonych dzieci.