Aktualności i wydarzenia

Nadleśnictwo Lutówko wprowadza zakaz wstępu do lasu z powodu uszkodzeń jakie wyrządziły silne wiatry w drzewostanach.

Przetargi, zamówienia, zarządzenia

Przekierowanie do strony Biuletynu Informacji Publicznej Nadleśnictwa Lutówko. Znajdują się tam między innymi ogłoszenia o zamówieniach publicznych, decyzje i zarządzenia nadleśniczego oraz ogłoszenia i komunikaty.

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż drewna oraz sadzonek drzew leśnych, a w sezonie przedświątecznym – także choinek.

Oferta łowiecka

Nadleśnictwo Lutówko prowadzi gospodarkę łowiecką na terenie obwodu wyłączonego z wydzierżawienia tworzącego Ośrodek Hodowli Zwierzyny z siedzibą w Sypniewie. Polowania organizujemy dla myśliwych krajowych i zagranicznych.

Zagrożenie pożarowe

Ogień jest jednym z największych wrogów lasu. Aby zapobiegać powstawaniu pożarów, w sezonie palności codziennie określany jest stopień zagrożenia pożarowego. Tu możesz sprawdzić aktualne zagrożenie pożarowe.

Zakazy wstępu do lasu

Lasy Państwowe są dostępne dla wszystkich - gwarantuje to ustawa o lasach. Jednak w szczególnych przypadkach nadleśniczy może wprowadzić okresowy zakaz wstępu do lasu na administrowanym przez nadleśnictwo terenie. Zawsze robi to, aby chronić przyrodę lub zapewnić bezpieczeństwo ludziom.

FAQ

Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń? Gdzie mogę kupić drewno opałowe? Czy mogę rozbić w lesie namiot? Tu znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania.

Teren monitorowany

MONITORING STOSOWANY PRZEZ POSTERUNEK STRAŻY LEŚNEJ W NADLEŚNICTWIE LUTÓWKO