Miejsca i obiekty

Zobacz obiekty turystyczne na ternie naszego nadleśnictwa. W leśnym przewodniku turystycznym „Czas w las” znajdziesz wiele interesujących informacji na temat turystyki i aktywnego wypoczynku w lesie.

Warto zobaczyć

Zobacz ciekawe miejsca położone na terenie Lasów Państwowych, które warto odwiedzić. Przekierowanie do leśnego przewodnika turystycznego Lasów Państwowych "Czas w las".

Znajdź na mapie

Przejdź do strony serwisu „Czas w las” zawierająca mapę z możliwością wyszukiwania miejscowości oraz znajdujących się w ich pobliżu atrakcji turystycznych i edukacyjnych.

Pomysły na wypoczynek

Bieganie, geocaching, jazda konna, narciarstwo biegowe, nordic walking, psie zaprzęgi i inne formy aktywności to świetny pomysł na wypoczynek na łonie natury. Zobacz, jak można spędzać czynnie czas w lesie i jednocześnie podziwiać naszą przyrodę.

Zagrożenia w lesie

Las jest niesamowicie piękny i warto go odwiedzać, ale trzeba pamiętać o grożących nam tam niebezpieczeństwach.

Regulaminy miejsc rekreacji

Las pełni wiele funkcji i zaspokaja potrzeby różnych grup użytkowników. Aby nie uszczuplić jego zasobów, granice swobody użytkowania określają normy prawne, kulturowe i zasady współżycia społecznego przyjęte w Rzeczypospolitej Polskiej.

Program "Zanocuj w lesie"

Nadleśnictwo Lutówko wyznaczyło specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.